GOKARTY Wrocław Racing Center – największy halowy tor kartingowy na Dolnym Śląsku. Szeroka flota gokartów, czystość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

Zawody dla kierowców niepełnosprawnych podczas finału Mistrzostw Polski Tobikart

Zawody dla kierowców niepełnosprawnych podczas finału Mistrzostw Polski Tobikart

Fundacja Polski Karting we współpracy z Dolnośląskim Centrum Kartingu Halowego Wrocław Racing Center organizuje zawody dla kierowców niepełnosprawnych podczas finału Mistrzostw Polski Tobikart w kartingu halowym, który odbędzie się 11 listopada we Wrocławiu.

Treningi i rywalizacja przebiegać będzie na specjalnie dostosowanych gokartach dla kierowców niepełnosprawnych (gaz i hamulec w kierownicy), którymi dysponuje Wrocław Racing Center.
Zawody dedykowane są dla kierowców z niepełnosprawnością: niedowładem kończyn dolnych lub ich brakiem.

Udział w zawodach dla kierowców niepełnosprawnych, którzy zgłoszą chęć startu jest BEZPŁATNY. Każdy uczestnik rywalizacji będzie mógł skorzystać z treningów przed mistrzostwami zaplanowanych na 10 listopada (sobota od godz. 19). Sobotnie treningi/kwalifikacje przed mistrzostwami są płatne (sesja 10-minutowa z kartą klubową toru wynosi 30 zł).

Formuła zawodów:
Rywalizacja składać się będzie z dwóch etapów. Sobotnich kwalifikacji oraz niedzielnego finału.
Każdy z uczestników niepełnosprawnych w sobotę może wykonać dowolną ilość przejazdów kwalifikacyjnych zaliczających się do rywalizacji. Najlepszy uzyskany czas zaliczać się będzie do konkursu, a 8 najszybszych uczestników awansuje do finału. Zwycięży ten kierowca, który podczas niedzielnego finału uzyska najlepszą sumę czasów z dwóch 10-minutowych przejazdów (wygrywa suma best lap w obu przejazdach).

Zawody dla kierowców niepełnosprawnych towarzyszyć będą imprezie STAG Karting Masters, która jest trzecią – finałową rundą Mistrzostw Polski Tobikart 2018.
Podczas imprezy świętować będziemy również 100-lecie Niepodległości Polski, z pocztem sztandarowym i celebracją wciągnięcia flagi narodowej oraz Hymnem Państwowym.

Celem organizacji zawodów dla kierowców niepełnosprawnych jest ich integracja w środowisku kartingu halowego, w gronie najlepszych zawodników walczących o tytuł kartingowego halowego mistrza Polski Tobikart.

Liczymy na zainteresowanie środowiska osób niepełnosprawnych naszą ideą oraz rozpropagowanie informacji o tej inicjatywie.

Zgłoszenia do zawodów oraz zapisy na sobotnie sesje kwalifikacyjne należy zgłaszać mailowo na biuro@torkartingowye.eu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress