Wyniki Sezon 3

Dolnośląska Liga Kartingowa DLK – zawody gokartowe na Wrocław Racing Center

Niestandardowe kwalifikacje, urozmaicona jazda, emocjonująca walka, punktacja oraz nagrody – to wszystko i wiele więcej w III sezonie Dolnośląskiej Ligi Kartingowej! Powoli zdradzamy szczegóły… zainteresowani udziałem? Dołącz do grupy na -> Facebook <- i ścigaj się z najlepszymi zawodnikami kartingu halowego na Dolnym Śląsku.

Dolnośląska Liga Kartingowa jest organizowana na halowym torze kartingowym Wrocław Racing Center przy ul. Buforowej 2. DLK to zawody organizowane dla amatorów, miłośników i fanów kartingu na Dolnym Śląsku. 


Dolnośląska Liga Kartingowa

Terminarz: wrzesień: 26 – wtorek godz. 20:30

październik: 3 / 10 / 17 / 24 / 31  – wtorek godz. 20:30

listopad: 7 / 14 / 21 / 28 – wtorek godz. 20:30

grudzień: 5 wtorek godz. 20:30

RUNDA FINAŁOWA 15.12 piątek + after party – 19:30

Wpisowe: 20 zł jednorazowo + 100 zł za każdą Rundę.

Warunki: czas poniżej 45 sekund i waga powyżej 75 kg (z możliwością doważenia we własnym zakresie)

Zapisy: w grupie DLK na FB lub telefonicznie – zawody dla 24 zawodników (zawodnikom sklasyfikowanym przysługuje pierwszeństwo startu)

Regulamin: https://www.torkartingowy.eu/dlkregulamin-ligi/


Runda XII Dolnośląska Liga Kartingowa

Ostatnia runda DLK, to wyścig na 35 okrążeń z 3 pit-stopami, bez kwalifikacji. Start odbył się na podstawie generalki po 11 rundach. Oprócz 15 sklasyfikowanych kierowców, w zawodach wziął udział wracający po długiej przerwie Tomasz Marchut oraz dwóch gości specjalnych: Tomasz Ferdin i Maciej Czerwiński. Obaj zawodnicy na co dzień, wspólnie ścigający się ze Sławkiem Murańskim w serii Rotax Max Challenge Poland. Wyścig trwający około 30 minut, to do końca emocjonująca rywalizacja, w której liczyło się nie tylko dobre tempo, ale przede wszystkim strategia i dobrze rozplanowane zjazdy do pit-stopu. W finale B strategię w 100% wykonał Tomasz Ferdin, który jako zawodnik niesklasyfikowany do finału wystartował z ostatniej pozycja, a zawody ukończył na 1. miejscu z promocją w postaci awansu do finału A. Linię mety, co prawda jako pierwsza przekroczyła Kasia Sawicka, ale za brak wykonanego 3 zjazdu do parku maszyn, została zdyskwalifikowana. Dobrze zaprezentował się również Tomasz Marchut, który debiutując w lidze zajął 2. pozycję. Za nim Dawid Szczęsny, który po karze 5 sek spadł na 3 lokatę. Finał A to bardzo dobra jazda Jakuba Czernala, który z zapasem ponad 7 sekund jako pierwszy ukończył wyścig. Kolejne miejsca zajęli Ernest Greńczuk, który w tak mocnym towarzystwie awansował o 3 pozycje i Łukasz Rosłanowski, dla którego ten wyścig to była jedynie formalność. 4. miejsce Jakuba Bieńka i przewaga 2 miejsc w wyścigu w stosunku do Leszka Borowca, spowodowało, że obaj zrównali się punktami w klasyfikacji generalnej. O kolejności zadecydowało jedno zwycięstwo Bieńka w poprzednich rundach i tak oto rzutem na taśmę zajął 3 lokatę w sezonie DLK. W dalszej części tabeli bez większych roszad. Zwycięzcą 3 Sezonu DLK został Łukasz Rosłanowski z sumą 296 pkt. 2. miejsce Jakub Czernal (287 pkt), 3. wspomniany wcześniej Jakub Bieniek (277 pkt). Zawody zakończyliśmy uroczystym rozdaniem trofeów oraz nagród ufundowanych m.in przez Pixers Ring. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział w DLK i cóż… z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon w 2018 roku.Runda XI Dolnośląska Liga Kartingowa

Przedostatnia runda dostarczyła naprawdę sporo emocji. Mimo końcówki sezonu, spora frekwencja wśród zawodników, a to za sprawą odliczania 2. najsłabszych rund, dzięki którym większość zawodników nadal może walczyć o jak najlepszą pozycję. O ile kwestię zwycięstwa w tym sezonie DLK mamy już jasną, to na 2. i 3. miejsce mają szanse jeszcze trzej zawodnicy. W tabeli pozycje 4-7 i miejsca w pierwszej 10., też pozostają otwartą sprawą. Kwalifikacje na zmienionej konfiguracji toru z szykanami (dotknięcie karane +5 sek) zdecydowanie wygrał Łukasz Rosłanowski. Oba przejazdy Q1 i Q2 najszybsze w stawce. Za nim Leszek Borowiec i Kuba Bieniek, walczący nadal o przynajmniej drugie miejsce na podium generalki. Q1 świetnie pojechał również Tomasz Rewucki, który miał zamiar odrabiać punkty, niestety kara w drugim przejeździe oznaczała start w finale B i pogrzebanie szans na awans w tabeli. Podobny los spotkał Ernest Greńczuka. Finał B to rywalizacja Rewuckiego z Karolem Osińskim i będącym w pogoni za nim Greńczukiem. Niestety efektowna jazda tej 3., dosłownie obok siebie, przez kolejne zakręty, zakończyła się dla Greńczuka pechowo w bandach. Neutralizacja i wznowiony start oraz zamieszanie z nim związane, wykorzystali A.Osiński i Werłos, którzy nie mieli za sobą jeszcze zjazdu do pit-stop. Dzięki „slow” nadrobili 1 okrążenie i po zjeździe do PM wyścig zakończyli jako pierwsi. Finał A to pewna jazda Rosłanowskiego, który z zapasem prawie 5 sekund, spokojnie mija linię metę i pieczętuje nie tylko zwycięstwo w rundzie, ale w całym sezonie DLK. Kolejno ciekawe pojedynki przez większość okrążeń toczyli Bieniek z Borowcem, Gil-Szczęsny-Czernal-Szymański i dalej Sawicki z Orłowskim. W takiej też kolejności zawodnicy kończą XI Rundę Dolnośląskiej Ligi Kartingowej. 15. grudnia ostatni start. Bez kwalifikacji, wyścig na 35 okrążeń na podstawie klasyfikacji sezonu.
Runda X Dolnośląska Liga Kartingowa

Dolnośląska Liga Kartingowa na ostrym finiszu. W X rundzie 19. zawodników wystartowało do 10 minutowych kwalifikacji na rewersie i dodatkowo zmienionej konfiguracji toru. Najlepiej spisał się Leszek Borowiec, który o 0,007 sekundy wyprzedził Tomasza Rewuckiego. Reszta czołówki blisko siebie, z wyjątkiem Łukasza Rosłanowskiego, któremu kwalifikacji ewidentnie nie poszły. Czas 40:132 dał mu pole-position… ale w Finale B. Czernal i Borowiec stanęli zatem przed szansą odrobienia sporej ilości punktów. Finał B na dystansie 25 okrążeń z 2 pit-stopami, to kolejny raz zasługująca na pochwałę jazda młodego Dawida Forysia, który w wyścigu przebił się o 4 pozycję i skończył zawody na 3 miejscu. 2. z awansem o jedno oczko Mateusz Gil. Na metę z zapasem ponad 22 sekund wjechał Rosłanowski, który oprócz wygranej zapewnił sobie awans do Finału A i możliwość odrabiania kolejnych punktów po nieudanych kwalifikacjach. Szansę wykorzystał, start z 10 miejsca, dobre tempo i awans o 5 pozycji, ostatecznie zawody kończy za Borowcem (-3P) i przed Czernalem (P0). Zawody wygrywa Rewucki, dla którego jest to pierwsze zwycięstwo w lidze. Dalej na podium Kuba Bieniek (+P5) i Ernest Greńczuk (+P1). Kamil Bubiński z dyskwalifikacją za brak wykonania przepisowego zjazdu do parku maszyn. W klasyfikacji generalnej Rosłanowski blisko wygranej w 3 sezonie DLK. Czernal i Borowiec mają jeszcze matematyczne szanse na zwycięstwo, ale w obu przypadkach Rosłanowski wnastępnych rundach musiałby zająć P7 lub gorsze. W tej sytuacji Czernal musiałby być przynajmniej raz wygrać i raz być drugi, a Borowiec zgarnąć 2 razy komplet punktów. Ostatnie rundy zapowiadają się naprawdę emocjonująco.
Runda IX Dolnośląska Liga Kartingowa

IX rundę wyjątkowo rozpoczęliśmy od pamiątkowego zdjęcia wspierającego powrót Roberta Kubicy do F1. Dodatkowo, każdy z 18 zawodników nagrał krótkie życzenia dla Roberta, które niebawem wyemitujemy i mamy nadzieję, że trafią do niego samego. Rywalizację tym razem rozpoczęliśmy od 10 minutowych kwalifikacji na tzw. rewersie. Konfiguracja co prawda zmieniona, ale dosyć dobrze znana kierowcom ligi. 12 czasów w różnicy mniejszej niż jedna sekunda, a best lap poniżej 43:250 dawał pewny awans do finału A. Jako ostatni z tej szansy skorzystał Dawid Szczęsny. Pierwsza trójka, Rosłanowski, Rewucki i Greńczuk blisko siebie, bardzo dobre kwalifikacje również w wykonaniu Mateusza Gila, który pojechał 4 czas. Finał B na dystansie 25 okrążeń otwierał Marcin Buczkowski, za nim Michał Szymański i Mikołaj Birecki. Zawodnicy jadący zazwyczaj równo i bez większych błędów, ale pierwsze okrążenia na zimnych oponach, to genialna jazda młodego Dawida Forysia, który z okrążenia na okrążenie przebijał się w wyścigu… do tego stopnia, że z P7 linię mety pokonał jako pierwszy. Buczkowski i Szymański toczyli bój przez większość wyścigu, ostatecznie lepszy okazał się ten drugi. Szymański utrzymał 2 pozycję, Buczkowski zamyka podium. Finał A to kolejne pole-postion Rosłanowskiego i liderowanie w wyścigu przez 7-8 okrążeń, do czasu, aż pit-stopów nie zakończył Kuba Bieniek. Ten oba zjazdy do parku maszyn wykonał blisko 4 sek szybciej niż Rosłanowski i wyjechał idealnie przed lidera klasyfikacji generalnej. Warto zaznaczyć, że Bieniek startował z 7 miejsca i po raz kolejny pokazał, że w każdych warunkach potrafi odrabiać straty. Na 3. miejscu podium Ernest Greńczuk, który mimo 5 sek kary utrzymał pozycję. Ciągle walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej DLK, Czernal i Borowiec na finiszu kolejno na 4 i 7 miejscu.

Runda VIII Dolnośląska Liga Kartingowa

VIII runda to przede wszystkim utrudnienie związane z rozstawionymi na torze szykanami. Każdorazowe potrącenie szykany, to 5 sek doliczane do najlepszego okrążenia przejazdu kwalifikacyjnego. Kluczem do bezbłędnego przejazdu była precyzja, technika i najważniejsze… zimna głowa. Niestety ta sztuka nie udała się ponad połowie zawodników. Rozpiętość kar od 5 do nawet 30 sekund dla kierowców, mocno przemieszała stawkę, i jak się okazało po ostatnim biegu kwalifikacyjnym, przekreślała możliwość startu w finale A. Zwycięzcą „quali” został Łukasz Rosłanowski, który jako jedyny złamał czas poniżej 41, i tym czasem zapewnił sobie pole-position. W finale B sporo nazwisk, które jeszcze liczyły się w walce o podium w klasyfikacji generalnej: Greńczuk, Bieniek, Szymański, Rewucki. W takiej też kolejności dojeżdżają do mety, o ile Greńczuk awansował do Finału A i odrobił trochę punktów, to reszta tego startu raczej nie może zaliczyć do udanych. W finale A, 4 zwycięstwo dowozi Łukasz Rosłanowski i umacnia się w fotelu lidera DLK. 2. Jakub Czernal 3. Leszek Borowiec, podobnie jak w klasyfikacji generalnej. Zadowolony może być również Kuba Werłos, który pierwszy raz awansował do głównego finału – gratulacje!
Runda VII Dolnośląska Liga Kartingowa

Kolejna runda i kolejna emocjonująca rywalizacja za nami. Tym razem 22 zawodników zmierzyło się na mocno wymagającej nitce, zarówno trudnej technicznej jak i wyczerpującej fizycznie. Sporo kręcenia, a zwłaszcza dodatkowe szykany, za które przydzielane były 5 sekundowe kary mocno namieszały w tabeli po kwalifikacjach. Bezbłędnie ten etap zakończyli Leszek Borowiec i Łukasz Rosłanowski, mocno odjeżdżając reszcie zawodników. W finale B sporo interesujących pojedynków. Największe emocje budziła walka Kamila Banasiaka i Dawida Forysia. Ten drugi przez ostatnie 5-6 okrążeń nękał przeciwnika praktycznie na każdym zakręcie, ostatecznie Banasiak nie dał się wyprzedzić, ale popełnił błąd podczas pit-stopu (+5 sek) i spadł za Forysia. Finał B wygrał, jadący pewnie od początku do końca, Dawid Szczęsny. Za nim na mecie Ernest Greńczuk, który awansował o 7 pozycji i ustanowił tym samy nowy rekord ligi! W finale A zapowiadało się, że o zwycięstwo powalczą jedynie Leszek Borowiec i Łukasz Rosłanowski, którzy startowali z czuba stawki. Ciężko był się spodziewać aby tak doświadczeni zawodnicy popełnili jakikolwiek błąd… i nie popełnili, ale Jakub Czernal i Kuba Bieniek, po szybkich pit-stopach narzucili fenomenalne tempo, jadąc po 0,5 sek szybciej od liderów. Ostatecznie na mecie Czernal przed Borowcem i Bieńkiem. Rosłanowski tym razem bez zwycięstwa i podium. Klasyfikacja generalna zawiera już, zgodnie z regulaminem, odliczoną punktację za dwie najsłabsze rundy. Po odjęciu 2 rund spory awans w generalce notuje, równo jadący każde zawody Tomasz Rewucki.
Runda VI Dolnośląska Liga Kartingowa

Półmetek Ligi to rywalizacja w dwóch sesjach kwalifikacyjnych na mocno zmienionej konfiguracji toru oraz finał na 16 okrążeń z pit-stopem. Oba „quale” bezapelacyjne, z przewagą prawie 1 sekundy, wygrał Łukasz Rosłanowski. Zanim, debiutująca w DLK Kasia Sawicka oraz Leszek Borowiec. Rozrzut czasowy między 1. a ostatnim zawodnikiem wynosił 3,5 sekundy, co pokazuje, że wjeżdżenie się w optymalną nitkę toru nie było łatwe. W Finale B najlepszy okazał się Dawid Foryś, który podczas wyścigu uzyskał 3 pozycje i bonus w postaci awansu do Finału A. 2. miejsce utrzymał Dawid Szczęsny, za nim Kamil Bubiński, który  do finału startował z pole-position. Trochę poniżej oczekiwań Mikołaj Birecki (P7), który notuje ostatnio bardzo dobre wyniki, często ocierając się o główny finał. W Finale A Rosłanowski przed Leszkiem Borowcem i Kasią Sawicką. Dobra jazda Jakuba Czernala i awans aż o 4 pozycje gwarantuje mu utrzymanie 2. miejsca w klasyfikacji generalne. Spory pech Michała Szymańskiego, który po pierwszym zakręcie wylądował na końcu stawki, a wyścigu udało mu się odrobić już tylko 2 miejsca. W generalce bez zmian, ale różnice punktowe zaczynają być już coraz to większe.
Runda V Dolnośląska Liga Kartingowa

5. odsłona Dolnośląskiej Ligi Kartingowej to rywalizacja na zmienionej konfiguracji toru, która bardzo przypadła zawodnikom do gustu. Tym razem uczestnicy mieli okazję sprawdzić ten układ na rewersie. Zmiana układu toru i krótki czas na adaptacje, zawsze wyrównuje szanse w kwalifikacjach. Liderzy podołali zadaniu, ale miłe zaskoczenie sprawił Mikołaj Birecki, który uzyskał 4 pozycję i pierwszy raz awansował do finału A. Obie kwalifikacje wygrał Łukasz Rosłanowski, który startując z 1 pola bezpiecznie, z przewaga ponad 6 sek, dowiózł zwycięstwo do mety, awansując jednocześnie na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. 2 i 3. miejsce przypadło równo jadącym Jakubowi Czernalowi  i Tomaszowi Rewuckiemu. Za nimi Kuba Bieniek, który regularnie startuje z końca stawki i przebija się o kilka pozycji w wyścigu, wczoraj – 5 oczek w górę. W finale B Wladek Barzdo i Dawid Szczęsny za zwycięzcą Ryszardem Sawickim, który zgodnie z nowym zapisem w regulaminie, awansował dodatkowo do finału A (P12).
Runda IV Dolnośląska Liga Kartingowa

4 Runda Dolnośląskiej Ligi Kartingowej, to przede wszystkim powrót do formy Łukasza Rosłanowskiego. Jak dotąd jeden z faworytów do zwycięstwa w DLK nie łapał się na „pudło”. Tym razem „odpalił” i obie kwalifikacje na standardzie i rewersie pojechał bardzo dobrym tempem, zapewniając sobie 1. pole startowe w Finale A. Od początku wyścigu sukcesywnie odjeżdżał walczącym między sobą zawodnikom z P2-P5, szybki pit-stop, brak kar – na macie pojawił się z zapasem prawie 8 sek. 2. na mecie Ernest Greńczuk, pewna i bezbłędna jazda mimo ciągłych ataków zawodników z tyłu. Podium zamknął Mateusz Gil, który świetną decyzją o PS na ostatnim okrążeniu wyjechał przed 4 osobowy peleton Borowiec, Czernal, Kuba Bieniek, Tomasz Rewucki. W Finale B, Michał Szymański zdeklasował rywali (przewaga ponad 17 sek), na drugim miejscu Mikołaj Birecki, który zanotował najlepszy jak dotąd start. 3. debiutujący w lidze Marcin Głowacki. 

Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 4 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 4 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 4 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 4 Wrocław Racing Center

Runda III Dolnośląska Liga Kartingowa

Na starcie mogliśmy oglądać 25 zawodników, w tym aż 4 debiutantów! Zawody składały się z sumy best lap z dwóch kwalifikacji na zmienionej konfiguracji toru i finału na 16 okrążeń z pit-stopem. Suma czasów pokazała, jak wyrównana jest rywalizacja. 14 zawodników po 2 przejazdach mieściło się w blisko 1 sekundzie, mało tego, różnica między 1 a 5 zawodnikiem wynosiła 00:071 Kwalifikacje wygrał Michał Ryndzionek, który pole position nie oddał do końca Finału A, pokonując metę z 10 sekundową przewagą nad Leszkiem Borowcem. Niestety Borowiec popełnił błąd w PS i został ukarany 5 sek karą, co spowodowało spadek na 3. pozycję. Sytuację wykorzystał Kuba Czernal, który przesunął się na 2 miejsce w finale i został samodzielnym liderem w klasyfikacji generalnej. Kuba Bieniek tradycyjnie w formie i awans o 6 pozycji. W Finale B sporo incydentów wyścigowych, które mocno przetasowały stawkę. Zwyciężył Mateusz Gil, za nim Dawid Foryś (awans o 4 pozycje) i Dawid Szczęsny. Najlepiej z debiutantów wypadł Łukasz Szterleja – 8. w Finale B

Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center


Runda II Dolnośląska Liga Kartingowa

Tym razem 21 zawodników rywalizowało w 10 minutowych kwalifikacjach „pod prąd” oraz finale na dystansie 25 okrążeń z 2. pit-stopami. Mimo jazdy na mało znanym rewersie, aż 11 zawodników zmieściło się w różnicy czasu poniżej 1 sek. Kwalifikacje, jako jedyny z czasem poniżej 43:000, wygrał Ernest Greńczuk. W finale A wystartował z pole position i mimo kary za błąd podczas pit-stop, dowiózł zwycięstwo z bezpieczną przewagą. Kolejno za nim na mecie zjawili się Jakub Czernal i Tomasz Rewucki. Finał B zdecydowanie wygrał Dawid Szczęsny. Dobry występ zanotowali również Władek Barzdo (P2) i Marek Mutor (P5) wracający do ścigania po dłuższej przerwie oraz Dawid Foryś, który awansował aż o 5 pozycji. W klasyfikacji generalnej na 1 miejscu ex aequo 3 zawodników!

Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center


Runda I Dolnośląska Liga Kartingowa

Na starcie 19. zawodników, którzy wzięli udział w 10 minutowych kwalifikacjach oraz wyścigu na 25 okr. z dwoma pit-stopami. Na mecie jako pierwszy, z ponad 15 sek. przewagą, zameldował się Jarek Kamieniarz, który dodatkowo do klasyfikacji generalnej dopisał 5 pkt bonusowych za pole position i best lap zawodów. 2. miejsce wywalczył Leszek Borowiec a za nim Kuba Bieniek, który pokazał wielką klasę, uzyskując 6 pozycji w wyścigu! Gratulujemy zawodnikom na podium, debiutantom oraz oczywiście p. Ryszard Sawicki zwycięstwa w Finale B.

Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center
Dolnośląska Liga Kartingowa Wyniki 3 Sezon DLK Runda 1 Wrocław Racing Center