Gokarty dla osób niepełnosprawnych

Komercyjna działalność toru kartingowego pozwala nam na równoległe prowadzenie działań społecznych, a wszechstronność tej dyscypliny nasunęła pomysł na rozpropagowanie sportu kartingowego wśród osób niepełnosprawnych.

Opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu, podjęliśmy działania zmierzające do spełnienia wymogów technicznych pozwalających osobom niepełnosprawnym na bezpieczne i równoprawne korzystanie z tej formy spędzania wolnego czasu. Dla tych, którzy chcieliby uprawiać tę dyscyplinę sportu przygotowaliśmy solidną bazę, dzięki której zapewniamy warunki niezbędne do realizacji tego celu.

Na obecnym etapie zakończyliśmy pierwsze testy z gokartami, dostosowując je dla osób niepełnosprawnych oraz uzyskaliśmy Honorowy Patronat Marszałka Województwa dla akcji “Sprawni niepełnosprawni”

Obecnie prowadzimy bezpłatne zajęcia z techniki jazdy dla osób niepełnosprawnych. Zajęcia mają na celu m.in wyłonienie najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w VI Pucharze WRC. Po raz pierwszy w skali kraju zawodnicy niepełnosprawni będą rywalizować z osobami zdrowymi w halowych zawodach kartingowych.

Na bezpłatne zajęcia oraz jazdy próbne, specjalnie przygotowanym gokartem dla osób niepełnosprawnych, można zapisać się mailowo: biuro@torkartingowy.eu

W przypadku osób niepełnosprawnych sport i inne przejawy aktywności fizycznej, takie jak turystyka czy rekreacja, pełnią funkcje rewalidacyjną i rehabilitacyjną. Ponadto, wspólne pasje i zainteresowania, zwłaszcza sportowe, są świetną okazją do integracji.

Dlatego też postanowiliśmy zaangażować się w aktywną integrację osób niepełnosprawnych i od niedawna posiadamy w naszej flocie Gokart przystosowany dla osób niepełnosprawnych z silnikiem Honda 6,5 KM i dźwignią gazu i hamulca w kierownicy.

.

Kart został zaprezentowany podczas IV Pucharu WRC. Zawodnik niepełnosprawny startujący w zawodach bez problemu rywalizował z pozostałymi uczestnikami, osiągając czasy w okolicach 47:500, zajmując ostatecznie wspaniałe 12. miejsce w kategorii Senior.

Ponadto, dla osób chcących zabrać na przejażdżkę towarzysza, posiadamy Tandem, czyli gokart dwuosobowy z silnikiem Honda 9 KM, który z powodzeniem może służyć zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i zdrowym.

W drodze są już kolejne gokarty przystosowane dla osób niepełnosprawnych,  planujemy systematycznie poszerzać naszą flotę o kolejne egzemplarze – docelowo ma być ich pięć. W przyszłości chcielibyśmy stworzyć klasę niepełnosprawnych w kartingu rangi Mistrzostw Polski!

NASZE CELE: 

•rozwój i edukacja poprzez sport;
•integracja osób niepełnosprawnych i zdrowych;
•kształtowanie koordynacji ruchowej;
•stymulacja układu nerwowego;
•poprawa samopoczucia;
•możliwość rywalizacji z innymi uczestnikami;
.
Jazda gokartem to nie tylko aktywny wypoczynek, ale też frajda i niebywałe przeżycie! Karting to również doskonały sposób na budowanie więzi zespołowych i wzmacnianie integracji. Sportowa rywalizacja z pewnością pozwoli odreagować nadmierny stres oraz zapewni ciekawe i niezapomniane chwile w gronie przyjaciół i znajomych.
.
.
Proponujemy Państwu udział w nowatorskim programie, który obejmuje zajęcia dla osób niepełnosprawnych prowadzone na naszym torze kartingowym.

.

Jazda gokartem to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą w sposób aktywny spędzać wolny czas, doskonalić umiejętności związane z koordynacją, a także dla tych, którzy mają obawę przed pierwszym kontaktem z samochodem.

Przeczytaj artykuł o nas: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/166232#.Uq8-6fvvf_x

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.