FAQ

Pierwszy raz na gokartach?

Zabawa to podstawa, ale to Twoje oraz klientów bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Jeśli jesteś Gościem naszego toru po raz pierwszy – koniecznie zapoznaj się z zasadami panującymi na torze.
Wirtualny spacer:

Pierwsza wizyta:

1. Pierwszym krokiem jest zapoznanie z Regulaminem toru oraz rejestracja: w formie papierowej (bezpłatna) lub w systemie KartingManager na komputerach znajdujących się przy wejściu (10 zł za wydanie karty klubowej). Następnie w recepcji wykup konkretną ilość jazdy zgodnie z obowiązującym cennikiem. Bilet zachowaj dla obsługi toru. Jeżeli nie masz własnego kasku, musisz mieć własną kominiarkę, która jest wymagana ze względów higienicznych.

*Rejestrując się akceptujesz regulamin toru → https://www.torkartingowy.eu/regulamin/

Informacje dodatkowe:

 • kominiarkę możesz kupić w recepcji toru;
 • pracownicy recepcji zawsze zaproponują Ci najtańszy wariant przejazdów, dlatego też prosimy o nienegocjowanie cen;
 • poinformuj pracowników recepcji o przysługujących Ci zniżkach;
 • przyjmujemy płatności kartą;

2. Kolejnym krokiem jest bezpłatne szkolenie techniczne z obsługi gokarta oraz zasad panujących na torze (znaczenie flag sygnalizacyjnych, zasad bezpieczeństwa itd.) Instruktorzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z jazdą gokartem.

Informacje dodatkowe:

 • szkolenie prowadzone jest na torze lub poczekalni (w zależności od ruchu na torze);
 • na ekranach znajdujących się w poczekalni toru oraz nad parkiem maszyn wyświetla się kolejność uczestników oraz numery biegów, w których startują;
 • obok parku maszyn znajdują się szafki zamykane na klucz oraz toalety;

3. Po wyjeździe na tor nie wciskaj od razu gazu w podłogę. Pierwsze okrążenia pokonaj spokojnie, tak aby zapoznać się z układem toru, sprawdzić działanie hamulca i nauczyć się kręcić kierownicą. W czasie jazdy stosuj się do flag sygnalizacyjnych oraz poleceń instruktorów. Pamiętaj, że bezpieczeństwo nasze i innych uczestników wyścigu zależy od Twojej rozważnej jazdy i przewidywania pewnych zdarzeń na torze.

Informacje dodatkowe:

 • jeździj na miarę swoich możliwości;
 • jeżeli nie stosujesz się do flag sygnalizacyjnych i zasad bezpieczeństwa obsługa ma prawo wykluczyć Cię z wyścigu bez zwrotu biletu;

Flaga szachownica to Twoje ostatnie okrążenie – kończysz jazdę i zjedź do parku maszyn. Sprawdź swoje wyniki na ekranie TV, odbierz wydruk z czasami okrążenia w recepcji toru lub sprawdź dzięki aplikacji raceclub.

 

FAQ – często zadawane pytania

Co daje karta klubowa?

Konto w systemie Karting Manager, a co za tym idzie spersonalizowane wyniki, konto online, tańsze bilety i możliwość korzystania z aktualnych promocji.

 

Jak wyglądają jazdy?

Standardowe przejazdy trwają 10 min. 1 bilet = 1 przejazd = 10 minut. Między poszczególnymi przejazdami obowiązują ok. 8 minutowe przerwy. Na torze może przebywać jednocześnie 15 gokartów. Jazdę rozpoczynamy i kończymy w parku maszyn. Podczas jazdy czasy poszczególnych gokartów wyświetlane są na ekranie. Po każdej jeździe (na życzenie) uczestnik otrzymuje wydruk z czasami poszczególnych okrążeń/gokartów.

 

Czy trzeba rezerwować gokarty?

Zalecamy wcześniejszą rezerwację, aczkolwiek przed przyjazdem można również sprawdzić kalendarz rezerwacji, czy są jeszcze dostępne gokarty lub czy tor nie jest wynajęty na wyłączność. Rezerwacji można dokonać telefonicznie bądź mailowo w godzinach otwarcia toru. Osoby posiadające rezerwacje powinny stawić się na torze ok 15 min wcześniej w innym przypadku rezerwacja przepada. Kalendarz rezerwacji → https://www.torkartingowy.eu/rezerwacje/ (7/15 kartów – oznacza, że 7 gokartów z 15 jest zajętych, pozostałe 8 do dyspozycji pozostałych klientów).

 

Czy rezerwacja oznacza, że mamy tor tylko dla siebie?

Nie. Rezerwacja np. 5 gokartów gwarantuje przejazd dla 5 osób o konkretnej godzinie. Z pozostałych gokartów w tym czasie mogą skorzystać inni klienci. Istnieje możliwość rezerwacji toru na wyłączność, szczegóły → https://www.torkartingowy.eu/oferta-dla-firm/ Należy zgłosić się w recepcji toru min 15 min przed planowaną rezerwacją, w innym wypadku rezerwacja przepada.

 

Jak ubrać się na tor?

Wygodnie. Gokarty na naszym torze są zawsze czyste, więc nie ma obawy przed ubrudzeniem odzieży. Jedyne wymaganie to buty na płaskiej podeszwie, zapewniające większy komfort jazdy. Dodatkowo długie włosy należy spiąć i schować pod kask. Apaszki, szaliki należy zdjąć przed jazdą. Paniom sugerujemy raczej spodnie niż spódnice.

 

Czy kominiarka pod kask jest obowiązkowa?

Tak. Kominiarka pod nasz kask jest wymagana ze względów higienicznych. Kominiarkę można kupić na recepcji (10 zł) pozostaje na własność, kask wypożyczamy bezpłatnie. Jeżeli uczestnik posiada własny kask (pełny/szczękowy!) może z niego skorzystać.

 

Czy można płacić kartą?

Tak. Przyjmujemy płatności zarówno gotówką jak i karta płatniczą. Nie obsługujemy jedynie kart American Express.

 

Czy są jakieś rabaty?

Aktualne promocje można znaleźć na naszej stronie internetowej. Grupy zorganizowane przy jednorazowej/łącznej płatności również mogą liczyć na niższe ceny. Uwaga! Pracownicy recepcji zawsze proponują najtańsze rozwiązania, dlatego prosimy o nie negocjowanie cen. Obowiązuje cennik, który jest ogólnodostępny na torze.

 

Czy mogę jeździć z dzieckiem na kolanach?

Ze względów bezpieczeństwa nie ma takiej możliwości. W naszej flocie są gokarty dla najmłodszych, z których w bezpieczny sposób mogą korzystać.

 

Od jakiego wieku można korzystać z gokartów?

Mamy gokarty dla dzieci już od 3 lat.

gokarty BMW Z3 – 3-7 lat;

junior kart 4KM – 8-10 lat;

gokart standard 6,5KM od 140 cm wzrostu;

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie oraz względy bezpieczeństwa dobieramy gokarty do wieku, wzrostu oraz umiejętności dziecka.

 

Co to jest tandem?

Tandem to gokart dwuosobowy przeznaczony do doszkalania jazdy lub np. do przewożenia na prawym fotelu dziecka. Uczestnik, który jest pierwszy raz na naszym torze nie może skorzystać z tandemu. Należy wykupić bilet na standardowy gokart, następnie obsługa decyduję czy poziom umiejętności uczestnika jest wystarczający do prowadzenia tandemu (względy bezpieczeństwa).

 

Co to jest PowerKart?

PowerKart to najmocniejszy (ponad 10KM) gokart w naszej flocie. Aby mieć możliwość jazdy tym gokartem należy uzyskać czas poniżej 38,500 na standardowym gokarcie (6,5KM).

 

Jakiej mocy gokarty? Który najszybszy?

Standardowe gokarty mają silnik Hondy o mocy 6,5 KM. Rozwijają prędkość ok. 60 km/h. Gokarty są stale serwisowane, dbamy nie tylko o ich czystość, ale również jakość. Wszystkie gokarty są równe oraz mają jednakowy przebieg. Pamiętaj, że jedzie kierowca a nie gokart.

 

Dlaczego Wrocław Racing Center? Ponieważ jesteśmy najlepszym halowym torem na Dolnym Śląsku!

 • świadczymy profesjonalną obsługę;
 • dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów;
 • dbamy o jakość i czystość gokartów;
 • działamy społecznie/propagujemy karting;
 • organizujemy prestiżowe zawody;
 • prowadzimy szkółki kartingowe;
 • mamy nawierzchnię asfaltową;
 • posiadamy szeroką flotę gokartów;
 • należymy do czołowych torów w Polsce;