GOKARTY Wrocław Racing Center – największy halowy tor kartingowy na Dolnym Śląsku. Szeroka flota gokartów, czystość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

5h Team Endurance Race

TOBIKART 5h Team Endurance Race 2020

Tobikart 5h Team Endurance Race – amatorskie zawody drużynowe!

31 stycznia 2020 (piątek) – start: 20:00

Jedyny na Dolnym Śląsku wyścig długodystansowy! Maraton dla mega wytrwałych kierowców, w którym liczy się nie tylko technika, ale przede wszystkim strategia i równe tempo.
#5hTER = walka z rywalem i własnym zmęczeniem! Podołasz wyzwaniu?

Harmonogram:
20:00 – briefing (obowiązkowy dla wszystkich zespołów);
20:15 – kwalifikacje (1 okr. pomiarowe);
20:20- start wyścigu długodystansowego;
01:30 – ceremonia dekoracyjna.

W celu zgłoszenia zespołu prosimy o kontakt mailowy pod adresem: biuro@torkartingowy.eu do 28.01.2020. Zgłaszając zespół należy podać ilość uczestników (max 5), ich dane oraz nazwę zespołu. Dopuszczamy możliwość startu indywidualnie. Ilość zespołów ograniczona – maksymalnie 7. Decyduje kolejność wpłat. Wpisowe na zawody wynosi 1000 zł za zespół płatne do do 28.01.2020.


REGULAMIN

Wszystko co nie jest jasno dozwolone w niniejszym regulaminie jest zabronione. Ewentualne wątpliwości można rozwiać podczas odprawy.

Harmonogram:

20:00 – briefing (obowiązkowy) – przedstawienie zasad obowiązujących podczas zawodów;

20:15 – kwalifikacje;

20:20 – start wyścigu;

1:30 – ceremonia dekoracyjna;

Kwalifikacje:

W kwalifikacjach bierze udział jeden zawodnik wyznaczony przez zespół. Zawodnik biorący udział w kwalifikacjach pokonuje 1 okrążenie pomiarowe tj. okrążenie rozgrzewkowe, pomiarowe i formujące. Kolejność startu w wyścigu ustala się na podstawie Best Lap z kwalifikacji.

Wyścig: 5h – 300 min

Wyścig ze startu ze świateł rozpoczyna zawodnik, który brał udział w kwalifikacjach. Czas 5h jest odliczany z momentem poprawnego rozpoczęcia wyścigu. Wyścig zakończy się flagą szachownicą po upływie 5h i po minięciu mety przez lidera wyścigu i kolejnych zawodników. W kwalifikacjach i wyścigu obowiązuje doważanie do 80kg.

Zmiany gokartów:

Do zespołów zostaną przypisane kolejno litery alfabetu, za pomocą których, sędzia główny będzie wywoływać zmiany. Zawodnik, który zobaczy na wysokości Star/Meta literę przypisaną do jego zespołu ma obowiązek na najbliższym okrążeniu zjechać  tempem spacerowym do prawego boksu w parku maszyn. Postój w parku maszyn będzie trwał około 60s. od włączenia timera przez zawodnika. Zawodnik podczas wymiany gokarta ma obowiązek wsiąść do pierwszego gokarta licząc od przodu parku maszyn. Wyjazd na tor możliwy po zgaśnięciu lampy timera. Podczas zmiany gokarta zespół może również dokonać zmiany kierowcy.  Zmiany gokartów będą odbywać  średnio co 30 min, oznacza to, że pierwsze zmiany zaczną się od +-20 min do 40 min wyścigu, kolejna od 50 min do 70 min itd. Minuty zjazdów są orientacyjne, oznacza to, że zmiany będą dokonywane w podanym przedziale czasowym, ale w zależności od sytuacji na torze lub innych nieprzewidzianych zdarzeń harmonogram może ulec zmianie.

Zmiany zawodników:

Każdy zgłoszony zawodnik z zespołu musi wziąć udział w wyścigu. Zmiany zawodników są również możliwe poza regulaminowym zjazdem na wymianę gokarta. Zmiana taka odbywa się w lewym boksie w parku maszyn w dowolnym momencie wyścigu do 290 minut. Ostatnie 5 minut wyścigu odbywa się bez możliwości zjazdu do parku maszyn. Sposób sygnalizacji zmian między zespołem a kierowcą na torze dowolna, natomiast wymagane jest zgłoszenia zmiany sędziemu głównemu. Zmiany w parku maszyn odbywają się pojedynczo zgodnie z kolejnością zgłoszeń. W parku maszyn może przebywać maksymalnie 2 zawodników z jednej drużyny tj. zawodnik, który szykuje się do zmiany oraz zawodnik zjeżdżający z toru. Po zgłoszeniu zmiany zawodnik oczekujący zostaje wpuszczony do parku maszyn i staje na środkowym podeście oczekując na zjazd kierowcy z toru (czas oczekiwania max 2 okrążenia od wejścia do PM). W przypadku przekroczenia czasu oczekiwania, zmiana zostaje anulowana i do zmian zostają dopuszczone kolejne zespoły. Zjazd do parku maszyn ma się odbyć  tempem spacerowym z zachowaniem szczególnej ostrożności.  Zmiana zawodnika odbywa się po zatrzymaniu w polu A.

Flagi i kary:

Podczas wyścigu obowiązują flagi sygnalizacyjne zgodnie z regulaminem toru, wyjątkiem jest flaga niebieska, która nie będzie stosowana na czas wyścigu.

– żółta flaga oraz koguty podczas wyścigu = neutralizacja! Tempo spacerowe, zakaz wyprzedzania, utworzenie szyku, wznowienie wyścigu ze startu lotnego;

– czerwona flaga – zatrzymanie wyścigu w wyznaczonym miejscu;

Kary:

– każde przewinienie będzie karane przejazdem przez lewy boks parku maszyn (10 sekund)

Dodatkowe informacje:

– awaria gokarta  – organizator postara się jak najszybciej podstawić nowy gokart, ale nie przewiduje żadnej rekompensaty czasowej za zdarzenie;

– w PM należy zachować szczególną ostrożności i poruszać się po wyznaczonych podestach;

– w PM należy umożliwić obsłudze miejsce do wymiany transpondera;

– doważanie do 80kg (we własnym zakresie)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress