GOKARTY Wrocław Racing Center – największy halowy tor kartingowy na Dolnym Śląsku. Szeroka flota gokartów, czystość i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

2Heats

NOWOŚĆ – 2Heats – zawody otwarte

Kolejny termin: 17.04.2018

Forma zawodów:
– Kwalifikacje – 1 okrążenie pomiarowe
– Wyścig A – 12 okrążeń
– Wyścig B (klasyfikacja po Wyścigu A) 18 okrążeń + Pit Stop

Koszt: 100 zł
Zapisy: 662 701 300 lub biuro@torkartingowy.eu

Wyniki:

Druga odsłona 2Heats zaskoczyła nas przede wszystkim frekwencją. Spora ilością zawodników chętnych do startu – część oczekujących na torze, kilku wpisanych na listę rezerwową. Z planowanych 13 zawodników – 21. Nie mieliśmy wyjścia  podział na 2 grupy i lekko zmieniona formuła zawodów. Zamiast 2 klasycznych wyścigów, zorganizowaliśmy prefinały, do których zawodnicy zostali podzieleni na grupy PF A miejsca 1/3/5… PF B 2/4/6… na podstawie czasów uzyskanych w kwalifikacjach (1 okr. pomiarowe). Wyścigi prefinałowe na dystansie 12 okrążeń, o awansie decydowała nie tylko pozycja w wyścigu (awans miejsca 1-5 miejsca), ale również best lap osiągnięty w PF. Takie rozwiązanie zdecydowanie podniosło poziom rywalizacji. W przedfinałach mało przetasowań, ale walki nie brakowało. Humoru również… ogromne owacje od kibiców i rywali otrzymał Leszek Borowiec, który popełnił spory falstart  Swoje prefinały wygrali Ernest Greńczuk i Jarek Kamieniarz odjeżdżając rywalom na kolejno 5,400 i 2,690 sek. Finał B rozpoczął się od małego zamieszania w pierwszym zakręcie. Liderzy po starcie utknęli w nawrocie, a sytuację doskonale wykorzystali Michal Gutt i Ryszard Sawicki, którzy przebili o 3-4 pozycję i do końca toczyli walkę o zwycięstwo. Ostatecznie po karze za pit-stop Ryszard Sawicki spada 3. pozycję. 2 Wojciech Buczkowski, a Finał B zwyciężył Michal Gutt. Finał A to samotna walka „w czubie” Jareka Kamieniarza z Ernestem Greńczukiem, którzy na metę dojechali z ponad 9 sekundową przewagą nad 3. Jakubem Czernalem. Gratulacje dla wszystkich zawodników za bardzo emocjonujące zawody! Świetnie się Was ogłada 

Wczoraj debiutowaliśmy z nową formą zawodów! 2Heats, to krótkie kwalifikacje i 2 wyścigi, a ostatni dodatkowo z obowiązkowym pit stopem. W 5 minutowych kwalifikacjach najszybszy okazał się Leszek Borowiec, który na ostatnim piątym okrążeniu uzyskał czas 43,158 i zapewnił sobie start do wyścigu A z pole position. P2 Kuba Czernal (43,173) i P3, wracający po dłuższej przerwie Jarek Kamieniarz (43,240). Tempo w kwalifikacjach bardzo wyrównane, 10 z 12 zawodników zmieściło się w różnicy mniejszej niż 0,5 sekundy. Wyścig A dostarczył sporo emocji za sprawą dużej ilość ataków i wyprzedzeń. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra jazda Ernest Greńczuk, który zanotował 4. czyste wejścia, co dało mu ostatecznie awans na P3 do kolejnego wyścigu. Czernal wyścig kończy na 2. pozycji, Kamieniarz 2 oczka w górę i awansuje na P1. Wyścig B zaczął się od próby odzyskania straconych miejsc w poprzedniej jeździe przez Leszek Borowiec. Atak skończył się nie małym zamieszaniem, spadkiem lidera wyścigu na ostatnią pozycję, przetasowaniem w czołówce i oczywiście karą dla Borowca. Obronną ręką z całej sytuacji wyszedł Jakub Czernal, który objął prowadzenie i pewnie dowiózł je do końca. Ernest Greńczuk, mimo faulu na nim, również szybko się pozbierał i pewnie utrzymał drugą lokatę. Podium zamknął Borowiec, który mimo kary czasowej nadrobił wystarczającą przewagę nad kolejnym zawodnikiem. Kamieniarz mimo spadku na ostatnie miejsce po incydencie, nadrobił kilka pozycji i ostatecznie zawody zakończył na P5. Świetnie również Kuba Bieniek, który po każe w wyścigu A i starcie z 11 pozycji awansował o 5 pozycji. Brawa należą się również debiutantom: Wojciech i Jakub Buczkowscy mimo tak mocnej stawki, dzielnie walczyli w obu wyścigach bijąc swoje życiówki!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress